20 Φεβ 2017

Θέρμιος Απόλλων - Αμφίλοχος 7-0....

Με το επιβλητικό 7-0 κέρδισε  Νέος Θέρμιος Απόλλων τον φιλοξενούμενο Αμφίλοχο στα πλαίσια της 23ης αγωνιστικής της Α' κατηγορίας.
Η ομάδα του Θέρμου με τη νίκη της ξέφυγε ένα (1) πάνω από τη ζώνη των ομάδων που δίνουν μπαράζ παραμονής ενώ η ομάδα της Αμφιλοχίας βρίσκεται στην προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα.
Ο Νέος Θέρμιος είχε σε εξαιρετική μέρα το νεαρό Στεργίου ο οποίος πέτυχε τέσσερα (4) γκολ στο 15', 30', 38' και 50'. Ο Φάτσαλης ήταν αυτός που έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους στο 10' ενώ τα άλλα γκολ πέτυχαν οι Καρβελάς στο 24' και Νικολόπουλος στο 64'.
Το φίλμ του αγώνα:
3' Σουτ Καραγιάννη Γ. η μπάλα κοντράρει σε αμυντικό και καταλήγει κόρνερ
6' Κόρνερ Στεργίου απομακρύνουν οι αμυντικοί του Αμφίλοχου η μπάλα φτάνει στον Καρβελά που από το ύψος της περιοχής κάνει το σουτ ψηλά άουτ

10' Γκοοολ 1-0 Ο Μπαρδάκης βρίσκει τον Φάτσαλη στην απέναντι πλευρά που βγήκε στην πλάτη της άμυνας, έκανε το διαγώνιο σουτ στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα του Καρφήρμιου
11' Σουτ Προβίδα ο Καρφής έπεσε στη γωνία του και μπλόκαρε
15' Γκοοολ 2-0 Ο Στεργίου με σουτ από το ύψος της περιοχής άφησε "άγαλμα" τον Καρφή και διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του
17' Σουτ Μπαρδάκη άουτ
24΄Γκοοολ 3-0 Σε αντεπίθεση για το Νέο Θέρμιο ο Καρβελάς με σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα
30' Γκοοολ 4-0 Ο Καλοκαίρης βρίσκει τον Στεργίου που με πλασέ έκανε το 4-0
31' Σουτ Φάτσαλη πάνω από τα δοκάρια
35' Απ'ευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπαρδάκη άουτ
38' Γκοοοολ 5-0 Ο Στεργίου με σουτ κάνει το 5-0
50' Γκοοολ 6-0 Ο Στεργίου σημειώνει το 6ο γκολ του Νέου Θέρμιου και 4ο προσωπικό του
64' Γκοοολ 7-0 Ο Νικολόπουλος με σουτ πετυχαίνει το 7-0 δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας του
78' Σουτ Προβίδα στο οριζόντιο δοκάρι

Νέος Θέρμιος Απόλλων (Γιώργος Γιάκος): Τσαπόκος, Προβίδας, Στεργίου (58' Γρηγοράκης), Κόκκοτος, Ξανθόπουλος, Νικολόπουλος, Φάτσαλης, Καλοκαίρης Ν., Κώης, Καρβελάς (52' Παππάς), Μπαρδάκης (68' Τζελέπης)

Αμφίλοχος (Γιάννης Καραμπούλης): Καρφής, Μπαλτζώης (25' Χριστοδούλου), Σιαφάκας, Παπανίκος Γ., Νταρλαγιάννης Αλ. (50' Μιμηγιάννης), Δράκος, Τύμπας, Αυγέρης, Καραγιάννης, Παπανίκος Γ. (57' Νταρλαγιάννης Δ.), Καραγιάννης