28 Νοε 2015

Απίστευτη εξέλιξη στην Αμφιλοχία στο ματς Αμφίλοχος – Θέρμιος Απόλλων

Απίστευτο φινάλε είχε το παιχνίδι στην Αμφιλοχία μεταξύ των ομάδων του Αμφιλόχου και του Θέρμιου Απόλλων. Η ομάδα του Θέρμου κέρδισε με σκορ 3-4 παρά το γεγονός πως ο ανώτερος Αμφίλοχος μέχρι το 70΄πρηγούνταν με 3-1.

Οι φάσεις του Αγώνα:
Σέντρα του Τσιούνη έξω από την περιοχή, η μπάλα στο δοκάρι.
18΄Σουτ του Μιχαλόπουλου, η μπάλα κολλάει στη γραμμή του τέρματος και ο επερχόμενος Τσιούνης κάνει το 1-0.
36΄Κόρνερ του Ντίνου, κεφαλιά εξ επαφής του Τσιάμη, η μπάλα στο κάθετο δοκάρι.
44΄Σουτ του Παπαλέξη έξω από την περιοχή, γκολ, 2-0.
57΄Κεφαλιά του Τόσκα Κλάιντι , γκολ, μειώνει 2-1 το Θέρμο.
70΄Πλασέ του Τσιούνη, γκολ, 3-1 για τον Αμφίλοχο.

21 Νοε 2015

Προηγήθηκε αλλά δεν επικράτησε ο Αμφίλοχος στο Δοκίμι

Ο Αμφίλοχος προηγήθηκε στο Δοκίμι απέναντι στον τοπικό Απόλλωνα, όμως οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που χαμογέλασαν στο τέλος. Οι παίκτες του Απόλλωνα παρότι έμειναν πίσω στο σκορ αλλά  έκαναν την ολική ανατροπή στα τελευταία λεπτά και πήραν μια σημαντική νίκη.
Οι γηπεδούχοι απείλησαν πρώτοι με το Γιαννακά που είχε δοκάρι στο 26΄, όμως στο 30΄ ο Ντίνος εκμεταλλεύτηκε την πάσα του Μιχαλόπουλου και έκανε το 0 – 1. Στο δεύτερο μέρος ο  Αθανασίου έχασε την ευκαιρία να ισοφαρίσει στο 61΄, ενώ στο 62΄ και στο 65΄ Νάκας και Ζέρβας δε μπόρεσαν να “κλειδώσουν” το παιχνίδι για τον Αμφίλοχο. Τελικά ο Αθανασίου ήταν ο παίκτης που ισοφάρισε στο 78΄ και 4 λεπτά αργότερα ο Γιαννακάς χάρισε τη νίκη στον Απόλλωνα.
Οι φάσεις του αγώνα.
10΄ Πάσα του Ζαχαράκη στο Γιαννακά που σουτάρει και κοντράρει ο Κάκκος.

14 Νοε 2015

Α.Ο. Χάλκειας Αμφίλοχος 1-2 (Video Φάσεις και γκολ)

Κανένας από τους γηπεδούχους δεν κέρδισε την σημερινή 11η αγωνιστική στο πρωτάθλημα της Α΄Ε.Π.Σ.Α.

Έχασε ο Αμφίλοχος στην παράταση απο την ΑΕΜ με 3-2

Νίκη και συνάμα πρόκριση στους οκτώ του κυπέλλου Αιτωλοακαρνανίας για την ΑΕΜ το μεσημέρι της Τετάρτης 11/11 που επιβλήθηκε στην παράταση της ομάδας του Αμφιλόχου με σκορ 3-2, κανονική διάρκεια του αγώνα 1-1.
Καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι που κατάφεραν να προηγηθούν στο 15΄με τον Τσιούνη μετά από λάθος γύρισμα αμυντικού προς τον Καραδήμα 0-1. Οι γηπεδούχοι θα καταφέρουν στην πρώτη ουσιαστικά ευκαιρία στο παιχνίδι στο 25΄με σουτ του Ρισβά να φέρουν το παιχνίδι στα ίσια 1-1.
Στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΜ θα καταφέρει να ισορροπήσει το παιχνίδι με την είσοδο του Αυτζή και Νικολόπουλου στο κέντρο, χωρίς όμως κάποια από τις δυο ομάδες στις ευκαιρίες που θα τους παρουσιαστούν να καταφέρουν να σημειώσουν κάποιο τέρμα, με το παιχνίδι να οδηγείτε στην παράταση.