• ανεβλήθη

• Αλυζιακός Μύτικα - Α.Ο.Πανοχθιακός                                     2-1

18 Νοε 2013

Εξάρα στόν Μεδεών Κατούνας ο Αμφίλοχος...

Μια βαριά ήττα με 6-0 υπέστη το Σάββατο η Μεδεών Κατούνας από τον πρωτοπόρο Αμφίλοχο στο γήπεδο της Αμφιλοχίας.
Οι φιλοξενούμενοι ήταν κάκιστοι καθ'όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, δεν μπήκαν ποτέ στο παιχνίδι και τα ατομικά λάθη των παικτών της κόστισαν στην ομάδα του Ξηρομέρου.

Οι απουσίες και συνάμα η ανετοιμότητα ορισμένων παικτών που ξεκίνησαν στο παιχνίδι και αντιμετώπιζαν προβλήματα
τραυματισμού ήταν και αυτοί λόγοι της κακής εμφάνισης χωρίς ωστόσο αυτό να δικαιολογεί τον διασυρμό. Το 1-0 έγινε μόλις στο 8' με τον Νάκα να εκμεταλλεύεται την αδράνεια των αμυντικών της Κατούνας και με κοντινό σουτ δεν δυσκολεύτηκε να νικήσει τον τερματοφύλακα Μπουμπούλη

Πέντε λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι διπλασίασαν τα τέρματα τους με τον πολύπειρο Λιανό με πανομοιότυπο τρόπο. Αμέσως μετά και στο 21' οι φιλοξενούμενοι δημιούργησαν και έχασαν την μοναδική τους ευκαιρία στην αναμέτρηση με τον Τζαβίδη ο οποίος δεν μπόρεσε από θέση τετ α τετ να νικήσει τον τερματοφύλακα του Αμφιλόχου Κατσούδα.

Το ημίχρονο έκλεισε με τον Αμφίλοχο να έχει διαφορά δύο τερμάτων από τους φιλοξενούμενους όπως επίσης και την κυριαρχία του παιχνιδιού.

Στη επανάληψη το παιχνίδι ήταν μονόπλευρο με τους γηπεδούχους να βάζουν τέσσερα γκολ και να δημιουργούν ένα σωρό χαμένων ευκαιριών. Μέσα σε ένα δεκαπεντάλεπτο(50'-65') ο Αμφίλοχος καθάρισε και ουσιαστικά την αναμέτρηση. Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Τσιούνης που σημείωσε τρία γκολ, ενώ το τελικό 6-0 έγραψε ο Μάνθος.
ΑΜΦΙΛΟΧΟΣ: 1.ΚΑΤΣΟΥΔΑΣ 2.ΖΑΒΙΤΣΑΝΟΣ 3.ΛΙΑΝΟΣ(ΒΑΒΒΑΣ) 4.ΔΡΑΚΟΣ 5.ΠΑΠΑΝΙΚΟΣ 6.ΣΤΑΜΟΣ 7.ΚΑΡΔΟΥΤΣΟΣ 8.ΚΑΒΑΛΛΑΡΗΣ 9.ΤΣΙΟΥΝΗΣ(ΜΙΜΗΓΙΑΝΝΗΣ)10.ΝΑΚΑΣ 11.ΜΑΝΘΟΣ
ΜΕΔΕΩΝ:1.ΜΠΟΥΜΠΟΥΛΗΣ 2.ΜΟΥΧΑΣ 3.ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ Ι.(ΘΕΟΔΩΡΟΥ) 4.ΖΩΓΑΚΗΣ(ΣΑΜΑΝΤΑΣ) 5.ΜΑΥΡΟΜΜΑΤΗΣ Δ. 6.ΜΑΛΑΚΑΣΑΣ 7.ΜΠΡΑΚΑΗ 8.ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ 9.ΜΠΑΚΑΔΗΜΑΣ 10.ΤΖΑΒΙΔΗΣ(ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΣ) 11.ΓΟΥΡΟΥΝΑΣ

15 Νοε 2013

27 Νοέμβρη η Γ” φάση του κυπέλλου της ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας.

spo-mpala

Σε κλήρωση που πραγματοποιήθηκε σε αίθουσα του ενωσιακού γηπέδου Μεσολογγίου «Θεόδωρος Πασσιόπουλος» την Τρίτη το απόγευμα για την 3η φάση του κυπέλλου της ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας, η κληρωτίδα έβγαλε τα ακόλουθα ζευγάρια:
ΕΝΩΣΗ ΕΥΗΝΟΧΩΡΙΟΥ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
ΑΕ ΠΑΛΑΙΟΠΑΝΑΓΙΑΣ – ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΓΑΒΑΛΟΥΣ – ΑΕ ΧΑΛΚΙΟΠΟΥΛΩΝ
ΑΧΕΛΩΟΣ ΑΓΓΕΛΟΚΑΣΤΡΟΥ – ΦΛΟΓΑ ΠΑΛΑΙΟΜΑΝΙΝΑΣ
Χωρίς αγώνα προκρίνονται στην δ’ φάση τα σωματεία ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ, ΑΕΤΟΣ ΣΤΑΜΝΑΣ, ΠΑΟ ΔΟΞΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΥ και ΝΕΟΣ ΘΕΡΜΙΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ.
Όλοι οι αγώνες θα πραγματοποιηθούν 27/11/2013.

11 Νοε 2013

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΠΑΠΑΔΑΤΟΥ – ΑΜΦΙΛΟΧΟΣ 0 – 6

Σε αγώνα που έγινε στο γήπεδο του Παπαδάτου ο Αμφίλοχος αντιμετώπισε τον Αχιλλέα και πήρε την νίκη, εύκολα απέναντι στην τοπική ομάδα με σκορ 0-6.
Πάρα τις απουσίες του Μπεκατώρου και του Κοντού ο Αμφίλοχος ήταν καταιγιστικός. Το ματς όπως ήταν φυσικό πήγε στην δύναμη και υπήρχαν πολλά φάουλ στο χώρο του κέντρου και δυνατές μονομαχίες.
1ο Ημίχρονο
4' Σουτ του Νάκα η μπάλα φεύγει δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Σκεπτάρη
8' Κόρνερ του Νάκα,ο Καβαλλάρης πιο ψηλά,στέλνει την μπάλα ξυστά από το οριζόντιο δοκάρι
13' Σουτ του Καρδούτσου εντός περιοχής άουτ
14' Λάθος γύρισμα του Λιανού παίρνει ο Σίμος Π. αλλά το σουτ του καταλήγει άουτ
15' Ο Τσούνης βγαίνει τετ-α-τετ διώχνει ο Σκεπτάρης με τα πόδια σε κόρνερ
16' 0-1 Το κόρνερ εκτελεί ο Μάνθος και ο Λιανός με κεφάλια από κοντά κάνει το 0-1
20' Κόρνερ του Νάκα ο Λιανός κάνει την κεφαλιά και η μπάλα περνάει ελάχιστα άουτ
23' Σουτ του Πασά από κοντά λίγο άουτ
25' Ο Στάμος σουτάρει εκτός περιοχής η μπάλα φεύγει άουτ
35' 0-2 Ο Καβαλλάρης πασάρει στον Καρδούτσο ο οποίος από το ύψος του πέναλτι σκοράρει
37' Ο Καλύβας αποφεύγει ωραία δυο παίχτες από δεξιά σεντράρει, αλλά ο Τσούνης δεν προλαβαίνει να σουτάρει
2ο Ημίχρονο

4 Νοε 2013

Μοναδικός αυτόχειρας ο Αμφίλοχος...

α.ο φλογα παλαιομανινας

Προηγήθηκε 2-0 και τελικά κατάφερε να ηττηθεί με 2-3 από την Φλόγα Παλαιομάνινας